Skvelá správa pre východné Slovensko: U.S. Steel momentálne o odchode neuvažuje

Nachádzate sa tu

19. 7. 2018

V súčasnosti je US Steel v Košiciach spokojný, rozmýšľa o ďalších investíciách na zvýšenie konkurencieschopnosti a o odchode z Košíc momentálne neuvažuje, uviedol vicepremiér pre investície a informatizáciu Richard Raši po rokovaní s najvyšším vedením americkej korporácie a jej slovenskej divízie.
„US Steel je najväčší zamestnávateľ v Košiciach a patrí aj medzi najväčších na Slovensku a je absolútne stabilný partner tejto krajiny. Preto nás ich spokojnosť veľmi teší," vyhlásil podpredseda vlády. V Pittsburghu sa včera stretol s prezidentom a výkonným riaditeľom oceliarskeho koncernu Davidom B. Burrittom, s prezidentom US Steel Košice Scottom D. Buckisom a ďalšími členmi vedenia.
Jednou z tém rokovania boli aj dodatočné clá na dovoz ocele, ktoré USA zaviedli od júna. Ich cieľom je predovšetkým uchrániť americký trh pred výrobcami z Indie, Číny a Brazílie. US Steel Košice však tieto clá neohrozujú. „US Steel Košice je našťastie producent ocele, ktorého takmer celá výroba je umiestňovaná na neamerickom trhu, uvalenie ciel sa ho teda bytostne nedotýka a ich biznis to zásadne neovplyvňuje. Aj preto mali minulý rok jeden z rekordných," konštatoval Richard Raši.
Vicepremiér a vedenie US Steel neobišli ani problémy, ktorými sú náklady spojené s kontinuálnym znižovaním emisií, s cenou elektrickej energie a s pracovnou silou. Richard Raši deklaroval záujem vlády na podpore kľúčových zamestnávateľov na Slovensku a ochotu riešiť ich problémy.


zdroj: topky.sk


 

Categories: 
Aktuality