Rúbaniskový deň detskej radosti

Nachádzate sa tu

24. 6. 2017

Okresná organizácia SMER – sociálna demokracia Lučenec v spolupráci s Občianskym združením RÚBANISKO III Lučenec a s poslancom zastupiteľstva BBSK - Branislavom HÁMORNÍKOM spoločne zorganizovali celodenné podujatie - RÚBANISKOVÝ DEŇ DETSKEJ RADOSTI, ktorý sa konal v Lučenci v sobotu 24. júna 2017 na mestskom sídlisku Rúbanisko III. V rámci tohto celodenného podujatia bolo zorganizovaných mnoho zaujímavých súťaží: súťaž vo varení guľášu, súťaž o najlepší slaný koláč – slané pečivo, športové súťaže pre deti a súťaž v kresbe pod názvom „Sídlisko očami nás detí“. V popoludňajších hodinách boli pre deti pripravené rôzne sprievodné podujatia: skákací hrad, cukrová vata, maľovanie na tvár, prezentácia činnosti záchrannej služby Falck, hasičov a psovodov.

Do súťaže vo varení guľášu sa zapojilo 8 družstiev: obec Ábelová, obec Buzitka, obec Lehôtka – Lovinobaňa, obec Točnica, obec Tomášovce, obec Trenč, Okresná organizácia SMER-SD Lučenec a Občianske združenie RÚBANISKO III Lučenec. Na prvom mieste sa umiestnilo družstvo z Tomášoviec, na druhom mieste družstvo z Občianskeho združenia RÚBANISKO III a na treťom mieste družstvo z Točnice.

V ďalšej súťaži o najlepší slaný koláč – slané pečivo sa nedali zahanbiť šikovné gazdinky z obce Točnice a z obce Lehôtka, ale tiež aj zo sídliska.

Víťazom všetkých súťažných družstiev a disciplín odovzdali  diplomy a zaujímavé vecné ceny Branislav Hámorník – poslanec zastupiteľstva BBSK a predseda Okresnej organizácie SMER-SD  a  Jana Haláková – predsedníčka Občianskeho združenia RÚBANISKO III.

Organizátori ale nezabudli aj na všetkých ostatných, ktorí sa súťaží zúčastnili a odovzdali im Ďakovné listy za účasť a malé pozornosti na pamiatku.

Do podvečerných hodín si všetci prítomní pochutnávali na dobrých guľášoch, na pečených buchtách a na chlebe s masťou a cibuľou. Príjemnú atmosféru celému podujatiu dodal pekný bohatý kultúrny program. Celodenné podujatie moderoval starosta obce Lehôtka – Richard Laššan.

 

Regióny