Robert Fico: Poľnohospodárom sa nikdy neotočíme chrbtom

Nachádzate sa tu

18. 8. 2016

43. ročník medzinárodnej výstavy Agrokomplex, ktorý dnes slávnostne otvorili v Nitre, označil predseda vlády SR Robert Fico za príležitosť poďakovať sa poľnohospodárom a potravinárom za poctivú a dobrú robotu. „K vám, poľnohospodárom sa nikdy nebudeme otáčať chrbtom,“ ubezpečil Robert Fico.

Agrokomplex je podľa premiéra dobrou príležitosťou aj na zhodnotenie tohtoročnej žatvy. „Úroda vyzerá veľmi dobre. Ak mám správne údaje, tak môžeme hovoriť o jednej z najlepších úrod za posledné roky, dokonca sa hovorí o nebeských výnosoch repky, ako aj o ďalších produktoch,“ uviedol. Podľa predsedu vlády sa však dostávame do štandardnej dilemy. „Keď je úroda nízka a slabá, tak zrazu počúvame, že niektoré potraviny musia zdražieť. Ale keď je úroda rekordná, tak zrazu nejdeme preniesť rekordnú úroveň do nižších cien potravín,“ skonštatoval Robert Fico.

Predseda vlády SR Robert Fico ale dodal, že poľnohospodári sú pod tlakom veľmi nízkych cien aj pod tlakom iných udalostí, ktoré sa v slovenskom poľnohospodárstve vyskytli. "Reagovali sme veľmi promptne na problém mlieka a dnes je evidentné, že budeme musieť ešte viac tlačiť na Európsku komisiu, aby problematiku bravčového mäsa či mlieka podstatne viac prinášala na rokovací stôl," povedal premiér.


pozrite si príhovor Roberta Fica na Agrokomplexe

Categories: 
Aktuality