Robert Fico: Nasledujúcich 6 mesiacov budeme tvárou a hlasom celej EÚ

Nachádzate sa tu

1. 7. 2016

Od 1. júla 2016 Slovenská republika oficiálne na 6 mesiacov prevzala predsedníctvo v Rade EÚ. „Je to predovšetkým veľká práca a veľká zodpovednosť,“ povedal predseda vlády SR Robert Fico v príhovore počas otváracieho galakoncertu v priestoroch Slovenského národného divadla.

„Nasledujúcich šesť mesiacov budeme tvárou a hlasom celej EÚ,“ zdôraznil Robert Fico. Počas nášho predsedníctva sa preto chceme sústrediť na pozitívnu agendu a na hľadanie kompromisov v oblastiach, v ktorých medzi členskými krajinami existujú rozdielne postoje. Zároveň chceme byť aj zrozumiteľným hlasom, pretože jazyk a agenda EÚ sú pre jej občanov často ťažké a nezrozumiteľné.

„Je pre nás obrovským ocenením, že 16. septembra sa bude v Bratislave konať mimoriadne dôležitý neformálny summit, na ktorom chceme všetci spoločne hovoriť o budúcnosti európskeho projektu,“ podčiarkol Robert Fico. „Verím, že Bratislavský summit vojde do dejín Európskej únie ako udalosť, kedy sme pomenovali to, čo od EÚ očakávame v nasledujúcich desaťročiach,“ zdôraznil.

Slovensko si uvedomuje, že na jeho predsedníctvo v EÚ bude vplývať veľa udalostí. „Predsedníctvo, to je jedinečná šanca pre Slovensko, aby sme ukázali, že sme nielen mladou krajinou, ale že sme zodpovednou a rešpektovanou krajinou v rámci EÚ. Chceli by sme dať Európskej únii nový impulz, inšpiráciu. Nakoniec aj motto nášho predsedníctva je veľmi jednoduché - nová energia pre Európu. Kto nám chce pomôcť, bude vítaný, kto nechce, nech neprekáža,“ uzavrel Robert Fico.


pozrite si príhovor Roberta Fica na koncerte pri príležitosti začiatku SK PRES

Aktuality