PREMIÉR: Pri Slovenských elektrárňach sa pokúsime získať nejaký podiel späť do vlastníctva štátu

Nachádzate sa tu

20. 10. 2015

Premiéra Roberta Fica (Smer-SD) mrzí, že významná časť slovenskej energetiky nie je v slovenských národných rukách. "S tým už moja vláda, bohužiaľ, nemôže nič urobiť, hoci sa pokúšame krok za krokom niektoré opatrenia revidovať," uviedol dnes Fico v Bratislave na konferencii "Bezpečné dodávky energie - Secure Energy Suply (SES) 2015" organizovanej Slovenským jadrovým fórom (SJF) a Asociáciou zamestnávateľských zväzov združení (AZZZ) SR.
Pripomenul, že v prípade materskej firmy Slovenský plynárenský priemysel sa vláda rozhodla využiť presun akcií nemeckých a francúzskych akcionárov. "Podarilo sa nám naspäť vrátiť pod kontrolu štátu celý Transpetrol. Išli sme taktiež do veľkého súboja pri Vodnej elektrárni Gabčíkovo (VEG). A pokúsime sa aj pri Slovenských elektrárňach (SE), pokiaľ to bude možné, získať nejaký podiel naspäť do vlastníctva štátu. Sú na to však rozdielne názory," zdôraznil.

"Strategickým cieľom našej energetickej politiky je však dosiahnuť konkurencieschopnú, nízkouhlíkovú energetiku, ktorá zabezpečuje spoľahlivú, bezpečnú, efektívnu dodávku všetkých foriem energií za prijateľné ceny s prihliadnutím na ochranu odberateľa a trvalo udržateľný rozvoj," dodal predsa vlády SR.


zdroj: TASR

pozrite si príhovor predsedu vlády SR Roberta Fica na konferencii Secure Energy Supply

Categories: 
Aktuality