Premiér P. Pellegrini: Dohodli sme sa na najvýraznejšom zvyšovaní platov štátnych zamestnancov. Podpis Vyhlásenia k dohode o kolektívnych zmluvách v štátnej a vo verejnej službe na roky 2019 a 2020

Nachádzate sa tu

28. 6. 2018

Tabuľkové platy zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme sa majú od budúceho roka zvýšiť v priemere o 10 %. Premiér Peter Pellegrini spolu s odborármi podpísal vyhlásenie k dohode o kolektívnych zmluvách vyššieho stupňa v štátnej službe a vo verejnej službe na roky 2019 a 2020.
"Spečatili sme výsledky kolektívneho vyjednávania, ktoré sme viedli minulé týždne. Chceli sme dať jasne najavo, že to, čo sa podarilo vyrokovať, to aj platí," vyhlásil po podpise dohody premiér Peter Pellegrini.
Zvýšenie sa má dotknúť viac ako 400.000 zamestnancov štátnej a verejnej správy. "Dojednania sú takej kvality, akej sme neboli svedkom za ostatné roky," doplnil Pellegrini. "Ide o najvýraznejšie navyšovanie platov v tejto sfére," doplnil.

"Veľmi sa teším, lebo je dôležité, aby sme ako štát nevytvárali tlak len na súkromnú sféru, aby platili vyššie platy zamestnancom a ocenili kvalitu ich práce, ale je potrebné platiť lepšie aj ľudí, ktorí pracujú pre štát. Nie sú to štátni úradníci, je to obrovské množstvo ľudí, s ktorými sa stretávame napríklad aj v domove sociálnych služieb, ide o opatrovateľky, ošetrovateľky. Ak chceme, aby pre štát a verejnú správu pracovali kvalitní ľudia, je našou povinnosťou vytvárať im také podmienky, aby pre štát pracovať chceli," doplnil Pellegrini.
 

TB po podpise vyhlásenia si môžete pozrieť tu

Categories: 
Čo robíme pre ľudí