Predseda vlády absolvoval nočnú zmenu v závode v Lozorne

Nachádzate sa tu

26. 11. 2017

Osemhodinovú pracovnú zmenu pri zváračke plastov dnes v noci absolvoval premiér Robert Fico. Vo firme IAC Group v logistickom parku v Lozorne takto vyjadril rešpekt voči tisíckam ľudí, ktorí pracujú v noci. „Berte to odo mňa ako prejav tej najhlbšej solidarity voči ľuďom, ktorí pracujú v noci.“
Na Slovensku máme najvyšší podiel ľudí, ktorí pracujú v noci spomedzi všetkých členských štátov Európskej únie. Je to cca 240 000 ľudí. Práve preto vláda navrhuje zvýšenie niektorých príplatkov pre zamestnancov: „Sú aj firmy, ktoré stále poskytujú príplatok za nočnú len vo výške 0,5 eura za hodinu. Navrhujeme zvýšenenie toho príplatku na 1,38 eura. Rovnako navrhujeme zvýšenie príplatku za sobotu a nedeľu“.
Svoju pracovnú zmenu začal premiér školením bezpečnosti pri práci a krátkou inštruktážou o činnosti, ktorú mal vykonávať. Jeho úlohou následne bolo zváranie plastov na vnútorný obklad dverí v aute.
Pracovná zmena trvala osem hodín, od 22,00 do 06,00 hod. Počas nej premiér vyrobil 497 zvarkov. Po práci poďakoval vedeniu firmy aj spolupracovníkom. „Mal som niekoľko cieľov dnes v noci - v prvom rade prejaviť solidaritu s ľuďmi, ktorí v noci pracujú. Po druhé nechcel som nič pokaziť, žiadny stroj - to sa mi takisto podarilo. A na základe takej dobrovoľnej práce som chcel aj niečo urobiť.“
Spoločnosť IAC Group (Slovakia) s.r.o. je svetovým dodávateľom interiérových a exteriérových automobilových systémov. Výrobné a montážne závody spoločnosti sa nachádzajú v 21 európskych krajinách. Výrobný závod v Lozorne je zameraný na výrobu interiérových obkladov do automobilov prémiových značiek. Momentálne zamestnáva 1100 zamestnancov.

Zdroj: UV SR

Aktuality