Predseda parlamentu Peter Pellegrini dnes blahoželal novej predsedníčke koordinačnej komisie Medzinárodného olympijského výboru Danke Bartekovej

Nachádzate sa tu

27. 10. 2015

Ďalšia významná funkcia pre našu športovkyňu Danku Bartekovú. Úspešnú slovenskú strelkyňu prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach vymenoval za predsedníčku koordinačnej komisie pre III. Zimné olympijské hry mládeže. Tie sa budú o štyri roky konať pri brehu ženevského jazera, vo švajčiarskom meste Lausanne. Novej predsedníčke MOV dnes telefonicky k významnej funkcii zablahoželal predseda slovenského parlamentu Peter Pellegrini.
„Bol som na pracovnej ceste v Dubnici nad Váhom, keď som sa dozvedel túto novinku, a musím sa priznať, že ma to veľmi potešilo. Je to pocta pre Slovensko. Som presvedčený, že sa svojej novej funkcie Danka Barteková ujme veľmi profesionálne a zodpovedne. Máme doma športovkyňu, ktorá Slovensko významným spôsobom reprezentuje, a odteraz bude mať nemalý podiel na formovaní svetového športu a mládeže v ňom,“ povedal Peter Pellegrini.

Ako uviedol predseda Národnej rady SR, pre našu krajinu je to veľmi významný moment. A to hneď z dvoch uhľov pohľadu. Po prvýkrát ide o zastúpenie v tomto orgáne z našej krajiny. Zároveň je historickým prvenstvom aj fakt, že doposiaľ túto komisiu neviedol nik mladší ako je naša slovenská strelkyňa, ktorá má 31 rokov.
Okrem toho Danka Barteková bude stáť na čele komisie s veľmi zaujímavým zložením.

Jej ďalšími členmi sú: bývalý legendárny skokan o žrdi z Ukrajiny, dnes prezident NOV Ukrajiny a viceprezident Medzinárodnej federácie atletických asociácií Sergej Bubka, dánsky korunný princ Frederik, členka exekutívy Asociácie národných olympijských výborov (ANOV) NeseGündoganová z Turecka, výkonný šéf organizačného výboru ZOH mládeže 2016 v Lillehammeri Tomas Holmestad a generálna sekretárka Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) Sarah Lewisová. 

Komisia tak bude počas príprav na ZOHM 2020 dohliadať jednak na ich prípravy vo švajčiarskom Lausanne, a zároveň sa postará o koordináciu prípravných prác mládežníckej zimnej olympiády.


zdroj: Národná rada SR

Categories: 
Aktuality