Oravská poliklinika začína ďalšiu etapu rekonštrukcie

Nachádzate sa tu

19. 1. 2017

Práce na obnove II. poschodia Oravskej polikliniky v Námestove v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja začnú už v najbližších dňoch. Žilinský župan Juraj Blanár odovzdal stavenisko zhotoviteľovi, ktorý by mal priestory zrenovovať v priebehu piatich mesiacov.
„Pred štyrmi rokmi sme tu otvárali úplne nové ambulancie na prvom poschodí, podarilo sa nám vybudovať vlastnú župnú lekáreň a dnes pokračujeme rekonštrukciou, ktorá prinesie ďalšie skvalitnenie poskytovania zdravotnej starostlivosti. Umožní, aby sa do tejto budovy presťahovali aj posledné ambulancie zo starej polikliniky,“ informoval predseda ŽSK. Podľa jeho slov je cieľom kraja sústrediťlekárov pod jednu modernú strechu. „V Námestove sa tak zlepší dostupnosť zdravotnej starostlivosti a vytvoria sa vhodné priestory, ktoré by mohli prilákať ďalších lekárov,“ dodala riaditeľka Oravskej polikliniky v Námestove Mária Šišková.

Do dobudovania polikliniky kraj investuje 534-tisíc eur. „Pôvodne sme počítali s nákladmi vo výške 819-tisíc eur, no verejným obstarávaním sa nám podarilo ušetriť takmer 200-tisíc,“ zdôraznil J. Blanár s tým že stavebné práce rekonštrukciou II. poschodia neskončia, župa má už dnes ďalšie plány do budúcnosti. „Plánujeme i obnovu suterénov, kde by vznikli priestory pre fyziatriu, balneológiu, liečebnú rehabilitáciu a tiež archiváciu dokumentov,“ priblížil župan.


zdroj: ŽSK

Regióny