Minister M. Lajčák rokoval s predsedom KBS arcibiskupom S. Zvolenským

Nachádzate sa tu

11. 5. 2016

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák rokoval dnes v Bratislave s predsedom Konferencie biskupov Slovenska a bratislavským arcibiskupom - metropolitom Mons. Stanislavom Zvolenským. 

Stretnutie bolo zamerané na aktuálne otázky vzťahov medzi Slovenskou republikou a katolíckou cirkvou na Slovensku v kontexte nástupu novej vlády a schválenia jej programového vyhlásenia. 

Obaja predstavitelia ocenili kvalitu spolupráce medzi SR a katolíckou cirkvou na Slovensku, ako aj so Svätou stolicou. Venovali sa aj otázke prípravy Zmluvy o vzájomnom uznávaní dokladov o vzdelaní medzi SR a Svätou stolicou. Minister M. Lajčák tiež potvrdil záujem vlády o pokračovanie účasti katolíckej cirkvi na Slovensku na činnosti Rady solidarity a rozvoja SR.

Minister M. Lajčák okrem toho informoval arcibiskupa S. Zvolenského o finálnej fáze príprav slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie a otvoril otázku možného zapojenia cirkví a náboženských spoločností do aktivít spojených s výkonom predsedníctva smerom k slovenskej verejnosti. 

Spoločne sa venovali aj problematike migrácie, kde katolícka cirkev spolupracuje so štátnymi inštitúciami, napríklad v procese integrácie asýrskych kresťanov na Slovensku. 


zdroj: MZV

tagy:: 
Aktuality