Kvalitnejšia liečba pre pacientky vo Fakultnej nemocnici v Trnave

Nachádzate sa tu

2. 5. 2018

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská sa 2. mája 2018 zúčastnila na otvorení nového Mamologického pracoviska vo Fakultnej nemocnici v Trnave. V týchto zrekonštruovaných priestoroch sa bude v súlade so svetovými trendmi zabezpečovať kvalitná diagnostická a terapeutická starostlivosť pre pacientky s ochoreniami prsníkov.

Súčasťou tohto pracoviska je aj nový digitálny mamografický prístroj s výrazne nižšou radiačnou záťažou pre pacientky. Okrem kvalitnejšej diagnostiky nový mamograf zlepší aj dostupnosť tohto vyšetrenia, resp. čakacie doby na vyšetrenia pre pacientky v Trnavskom kraji. Súčasťou pracoviska je aj mamologická poradňa, ktorá pacientkam zabezpečí komplexnú preventívnu, resp. liečebnú starostlivosť, vrátane multidisciplinárneho prístupu špecialistov z viacerých oblastí. „Vďaka centrálnemu obstarávaniu MZ SR  nemocnica zakúpila prístroj s výraznou úsporou. Vďaka tomuto pracovisku bude pre pacientky dostupná kvalitná a včasná diagnostika, ktorá  je kľúčová pre následnú úspešnú  liečbu,“ povedala ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská.

Na zakúpenie mamografu prispelo ministerstvo zdravotníctva sumou 170 tisíc eur. Najväčším benefitom pre pacientky je, že už nebudú musieť cestovať do iných zdravotníckych zariadení, pretože Fakultná nemocnica v Trnave im poskytne komplexnú diagnostiku aj liečbu.

Zdroj: MZ SR

Čo robíme pre ľudí