Deti z detských domovov opäť športovali

Nachádzate sa tu

22. 6. 2015

"Domováci" sa stretli na celoslovenskom finále športových hier. Podujatie sa teší veľkej obľube, veď tento rok oslávilo štvrťstoročnicu. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR už desiaty rok preberá nad podujatím záštitu.

Športovanie bolo rozdelené do 2 častí – v obci Hybe si 17. júna deti rôznych vekových kategórií zmerali sily vo futbale, volejbale a stolnom tenise a 19. júna boli v Dubnici nad Váhom na programe atletické disciplíny - beh na 100, 800, 1500 metrov, štafety, skok do výšky, diaľky a vrh guľou.

Celkovo súťažilo 264 detí zo 41 detských domovov. „Keď sme pred 25 rokmi začínali, bola to len taká hŕstka asi 50 detí," skonštatovala riaditeľka organizačného výboru Marcela Šípošová s tým, že v tomto roku po prvý raz rozšírili športové súťaže aj o kategóriu detí do desať rokov a o mladých „ domovákov“ nad 18 rokov.

Na mestskom atletickom štadióne v Dubnici nad Váhom sa zároveň uskutočnilo aj záverečné vyhodnotenie dvojdňového podujatia. Víťazi si prevzali medaily z rúk ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera. Putovný pohár tentokrát získali deti z detského domova v Kolárove.

„Podpora detí na Slovensku je dôležitou úlohou pre štát a všetkých, ktorí sú v tejto oblasti zainteresovaní. Sme si vedomí toho, že akú starostlivosť vynaložíme my dnes, tak takú budeme mať vrátenú v budúcnosti, keď budú tieto deti dospelé, keď vymenia našu generáciu,“ zdôraznil minister práce. Vo svojom príhovore sa poďakoval aj zamestnancom detských domovov: „Vyjadrujem úctu ich doterajšej práci, vynaloženému úsiliu a podpore pri výchove a starostlivosti o zverené deti a prajem im, nech ich optimizmus a tvorivý potenciál neopúšťajú ani v budúcnosti a naďalej dosahujú také vynikajúce výsledky.“

Najlepší z mladých športovcov budú onedlho reprezentovať Slovensko na medzinárodných športových hrách v českej Ostrave. Na budúci rok sa tohto medzinárodného podujatia zhostí naša krajina. Mladé talenty zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Poľska a Rumunska by mal privítať práve dubnický štadión.

Športové hry zorganizovalo Fórum riaditeľov detských domovov v spolupráci so spoločnosťou Úsmev ako dar.


zdroj: MPSVaR

pozrite si fotogalériu

Categories: 
Aktuality