Denník SME hodnotil film SMERU a zosmiešnil sám seba

Nachádzate sa tu

28. 10. 2015

Denník SME dnes venoval hlavnú tému svojho vydania analýze pravdivosti volebného filmu SMERu – SD. V titulkoch a texte tvrdí, že SMER - SD vo videu "zavádza", "zle prečítal", či "dezinterpretoval" fakty. Pozoruhodné a neuveriteľné je, že samotné údaje, ktoré denník predkladá v podobe grafov a čísel, dokazujú opak tvrdení denníka a potvrdzujú, že vo volebnom filme k žiadnym chybám, klamstvám, či zavádzaniu nedochádza.

Denník vo svojich článkoch ako príklady údajných chýb vo filme uvádza 4 ukazovatele ekonomického vývoja Slovenska. Pri prvom spochybňovanom údaji - vývoji inflácie, však samotný graf SME potvrdzuje tvrdenie filmu o tom, že v závere vlády I. Radičovej ceny na Slovensku prudko rástli a za súčasnej vlády začali klesať. Rovnako graf SME o vývoji reálnych miezd potvrdzuje, že kým za vlády I. Radičovej reálne mzdy klesali, za vlády R. Fica sa vrátil ich rast. Obdobne graf SME, zobrazujúci vývoj ekonomiky a miery nezamestnanosti potvrdzuje, že za súčasnej vlády sa rast slovenskej ekonomiky zrýchľuje, ako tvrdí film, a nezamestnanosť, ktorá za vlády I. Radičovej stúpala, za súčasnej vlády klesá. Rovnaký prístup zvolil denník pri údaji o vývoji deficitu počas vlády I. Radičovej, o ktorom tvrdí, že ho SMER "zle prečítal". Avšak vo svojej definícii tohto ukazovateľa paradoxne tvrdí presne to isté, čo podtitulok grafu vo filme SMERu - SD a teda, že zachytáva "koľko percent z plánu (deficitu) sa do konca marca vláde podarilo naplniť".  

Napriek týmto vlastným údajom, potvrdzujúcim faktickú správnosť volebného filmu SMERu - SD, denník nemá problém na 3 stranách rozoberať jeho údajné chyby, zavádzanie či dezinterpretáciu.

Denník SME teda, okrem uvedených zjavných faktických rozporov opätovne, potvrdil svoju dlhodobú propagandistickú, protivládnu líniu, v mene ktorej dokáže popierať sám seba a tým sa aj zosmiešniť.

 

tlačový odbor strany SMER - sociálna demokracia

Categories: 
Aktuality