Deň Štefánika v Lučenci

Nachádzate sa tu

4. 5. 2017

Osobnosť M. R. Štefánika si zaslúži vždy neobyčajnú pozornosť – silou osobnosti, charizmom a významom bola a je nepochybne jedna z najvýraznejších postáv našich dejín.

Dňa 4. mája 2017 sa v meste Lučenec konalo spomienkové podujatie venované Milanovi Rastislavovi Štefánikovi – Deň Štefánika. Tohto spomienkového podujatia sa zúčastnili a položením vencov si uctili jeho pamiatku významní predstavitelia mesta a hostia, ale aj široká verejnosť rôznych vekových kategórií. Podujatie začínalo pietnou spomienkou a položením vencov pri pamätníku M. R. Štefánika a nasledovalo pri buste, ktorá je umiestnená v interiéri okresného úradu. 

Branislav Hámorník – prednosta Okresného úradu Lučenec, poslanec zastupiteľstva BBSK, ale aj predseda Okresnej organizácie SMER-SD Lučenec, privítal všetkých prítomných a vo svojom príhovore pripomenul obdivuhodný a plodný život Štefánika ako aj jeho hlavný zmysel – snahu za pravdu, právo, slobodu a samostatnosť slovenského národa a vrúcnu náklonnosť k rodnému kraju. Po pietnych spomienkach sa konala bežecká súťaž a vernisáž výstavy venovanej Štefánikovi.

Regióny