Deň Milana Rastislava Štefánika

Nachádzate sa tu

5. 5. 2016

Osobnosť Milana Rastislava Štefánika si zaslúži vždy neobyčajnú pozornosť – silou osobnosti, charizmom a významom bola a je nepochybne jedna z najvýraznejších postáv našich dejín.

Dňa 5. mája 2016 sa v meste Lučenec konalo spomienkové podujatie – Deň Štefánika. Tohto spomienkového podujatia sa zúčastnili a položením vencov si uctili jeho pamiatku aj široká verejnosť rôznych vekových kategórií, ale aj významní predstavitelia mesta a hostia. Podujatie začínalo pietnou spomienkou a položením vencov pri pamätníku M. R. Štefánika a nasledovalo pri buste, ktorá je umiestnená v interiéri okresného úradu.

Branislav Hámorník – prednosta Okresného úradu Lučenec, ale aj predseda Okresnej organizácie SMER-SD Lučenec, privítal všetkých prítomných a vo svojom príhovore pripomenul obdivuhodný a plodný život Štefánika ako aj jeho hlavný zmysel – snahu za pravdu, právo, slobodu a samostatnosť slovenského národa a vrúcnu náklonnosť k rodnému kraju. Po pietnych spomienkach sa konala Súťaž v behu o pohár Domu matice Slovenskej a vernisáž 4. ročníka výtvarnej súťaže Memoriálu M. R. Štefánika.

Regióny