Bratislava má novú nemocnicu

Nachádzate sa tu

3. 11. 2015

Bratislavská Nemocnica sv. Michala patriaca pod Ministerstvo vnútra SR funguje od pondelka 2. novembra 2015 v novej budove na Cintorínskej ulici. „Je to najmodernejšie zdravotnícke zariadenie, aké si vieme predstaviť, vrátane najmodernejších technológií, ktoré má táto nemocnica k dispozícii“, povedal predseda vlády SR Robert Fico v utorok 3. novembra 2015 počas slávnostného otvorenia. Výstavba novej budovy si vyžiadala 50 miliónov eur bez DPH, jej základný kameň položili v septembri 2013.
Napriek tomu, že je to nemocnica, ktorá je v rezorte ministerstva vnútra, len 10 % kapacít bude využitých pre bezpečnostné zložky a zostávajúcich 90 % bude použitých pre verejnosť. Máme k dispozícii 120 lôžok, ktoré sa dajú rozšíriť až na 140 lôžok“, dodal Robert Fico.

Na pacientov čakajú aj desiatky ambulancií. V lôžkovej časti sa budú o pacientov starať na jedenástich oddeleniach, sú to napríklad všeobecná chirurgia, intenzívna medicína, resuscitácia, ortopédia, gynekológia, urológia, neurológia a ďalšie. Tamojší všeobecní lekári môžu podľa slov podpredsedu vlády a ministra vnútra SR Roberta Kaliňáka prijať 16 000 pacientov. Minister vnútra nevylúčil ani ďalšie rozširovanie nemocnice s tým, že nemocnica by mohla mať časom až 200 lôžok. Plánom je, aby nahradila všeobecné zdravotnícke zariadenia v centre hlavného mesta. Nemocnica na Bezručovej ulici je zatvorená a nemocnica na Mickiewiczovej sídli v rozpadajúcej sa budove.
Nemocnica svätého Michala vznikla v roku 2008. V roku 2009 sa zlúčila s Nemocnicou Ministerstva obrany SR. Okrem budovy na Cintorínskej ul. má prevádzku aj na bratislavskej Patrónke. Tam by mala vyrásť v budúcnosti podľa vládnych plánov nová univerzitná nemocnica.


pozrite si brífing po otvorení Nemocnice sv. Michala

Categories: 
Aktuality