AUTO: VW Slovakia spustil výrobu v novej karosárni Audi Q7

Nachádzate sa tu

15. 5. 2015

Zástupcovia Volkswagen Slovakia (VW SK) dnes za účasti predsedu vlády SR Roberta Fica (Smer-SD) slávnostne spustili výrobu v novej karosárni Audi Q7 v bratislavskom závode spoločnosti. Investícia dosiahla celkovú výšku približne 600 miliónov eur.

"Investícia, ktorej svedkami dnes sme, je najväčšia v 24-ročnej histórii Volkswagenu na Slovensku. Aj to je určite dôvodom, pre ktorý sa dnes Slovensko môže tešiť vynikajúcim hospodárskym výsledkom," spresnil slovenský premiér.
"Spustenie novej karosárne Audi Q7 je krokom do budúcnosti. S najmodernejšími spájacími a robotickými technológiami, výrobou ľahkých konštrukcií a s vysokokvalifikovanými pracovníkmi sa Volkswagen Slovakia zaraďuje na špičku automobilového priemyslu v celosvetovom meradle," povedal predseda predstavenstva VW SK Albrecht Reimold.

V novej karosárni sa podľa jeho slov realizuje výroba karosérií Audi Q7 s pomocou približne tisícky robotov s využitím najmodernejších spájacích technológií. Úroveň automatizácie dosahuje 90 %. O bezproblémové fungovanie zariadení sa stará viac ako 1000 vysokokvalifikovaných zamestnancov.

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 4 milióny vozidiel. Patrí k najväčším exportérom, investorom aj zamestnávateľom v súkromnom sektore na Slovensku. Zamestnáva vyše 9900 ľudí. V závode v Bratislave vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Škoda Citigo, SEAT Mii, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky, v Martine komponenty pre podvozky a prevodovky, v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska a v Stupave produkuje zariadenia používané pri výrobe vozidiel.


zdroj: TASR

pozrite si príhovor a brífing Roberta Fica

Aktuality