Tomáš Drucker

Nachádzate sa tu

minister vnútra SR

Dátum narodenia: 20. 07. 1978
Miesto narodenia: Bratislava, Slovenská republika

 

Vzdelanie:

Právnická fakulta Trnavskej univerzity
Slovenská technická univerzita, Bratislava, odbor aplikovaná informatika a automatizácia v priemysle

 

Pracovné skúsenosti:

konzultantské a manažérske posty vo viacerých spoločnostiach
od 2012 - generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Slovenskej pošty
marec 2016 - minister zdravotníctva SR

14. 2. 2018

Kvalitná zdravotná starostlivosť o pacienta a dôstojné podmienky na prácu zdravotníkov na ktoromkoľvek území Slovenska sú pre ministerstvo zdravotníctva prioritou. Šéf rezortu zdravotníctva Tomáš Drucker  spolu so svojím tímom absolvuje v týchto týždňoch po Slovensku stretnutia s novými vedeniami žúp, predstavuje im svoje konkrétne kroky spolu s víziami, ako plánuje situáciu v regiónoch riešiť.

Malá
7. 2. 2018

Ministerstvo zdravotníctva nesúhlasí s návrhom na zvyšovanie doplatkov mnohých liekov, s ktorým prišla súkromná zdravotná poisťovňa Dôvera. Ako informoval šéf rezortu Tomáš Drucker , nárast doplatkov pri viacerých liekoch v priemere o 70 percent považuje za absolútne neakceptovateľný. V niektorých prípadoch mali doplatky vzrásť aj o stovky eur.

Malá
31. 1. 2018

Ministerstvo zdravotníctva aktívne pracuje na zlepšení podmienok v oblasti gynekológie, pôrodníctva a neonatológie v našich nemocniciach. Rezort postupne prijíma konkrétne kroky, aby čo najviac zdravotníckych zariadení na Slovensku získalo certifikát „Nemocnica priateľská k deťom“ - „Baby friendlyhospital“ (BFHI). Umožní to preškolenie pracovníkov, vďaka ktorému jednotlivé oddelenia budú môcť následne požiadať o udelenie certifikátu BFHI.

Malá
30. 1. 2018

Zdravotníctvo na Slovensku zabodovalo v rebríčku Euro HealthConsumer Index (EHCI). V hodnotení za rok 2017 sa umiestnilo najvyššie spomedzi krajín V4. Rebríček porovnáva kvalitu zdravotníctva v jednotlivých členských štátoch EÚ a ďalších európskych krajinách.

Malá
9. 1. 2018

Na Slovensku sa po 15 rokoch vypracuje imunologický prehľad obyvateľstva, ktorý má ukázať, či je jeho kolektívna imunita dostatočná. V utorok to oznámil na tlačovej konferencii minister zdravotníctva Tomáš Drucker hlavný hygienik SR Ján Mikas. Štát tým reaguje na výskyt osýpok a epidémie vírusovej hepatitídy typu A.

Malá
12. 12. 2017

Najväčšia slovenská detská nemocnica sídliaca na bratislavských Kramároch sa od prvého januára budúceho roka pretransformuje na Národný ústav detských chorôb (NÚDCH). Týmto krokom sa podľa ministra zdravotníctva Tomáša Druckera mení celková filozofia poskytovania zdravotnej starostlivosti deťom.

Malá