R. Fico: Dotáciu na lyžiarsky kurz získalo doteraz približne 270.000 žiakov

Nachádzate sa tu

8. 2. 2018

Štát poskytol dotáciu na lyžiarske kurzy v rokoch 2016 až 2018 približne 270.000 žiakom z celého Slovenska. Priniesli približne 1.350.000 štátom zaplatených prenocovaní v ubytovacích zariadeniach, čo je podľa premiéra Roberta Fica (Smer-SD) veľkou podporou pre cestovný ruch.

"Je to kombinácia opatrenia, ktoré na jednej strane pomáha ľuďom, ale na druhej strane výrazne pomáha slovenskému cestovnému ruchu. Spolu so SNS uvažujeme, ako ďalej podporiť cestovný ruch," uviedol Fico vo štvrtok počas návštevy lyžiarskeho kurzu pre školy v stredisku Salamandra Resort v obci Hodruša–Hámre v okrese Žarnovica s tým, že by napríklad mohlo ísť o turistické poukazy pre slovenské zariadenia.
"Najviac sa ale teším z toho, že dnes nie je rozdiel, či rodičia dieťaťa majú, alebo nemajú peniaze, pretože sme sa snažili nastaviť tých 150 eur tak, aby to pokrylo všetky náklady," podotkol premiér na margo dotácií s tým, že už teraz sa toto opatrenie zavedené v roku 2016 ukázalo ako veľmi úspešné. Fico zároveň pripustil, že v budúcnosti by takýmto spôsobom mohli byť dotované aj plavecké výcviky pre žiakov. 

Zaoberáme sa možnosťou rozšíriť tieto akcie aj na plavecký výcvik, lebo potrebujeme zvýšiť pohybovú kultúru na školách, podchytiť deti," dodala ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová (nominantka SNS). Kurzy by podľa nej boli vhodné už na prvých stupňoch základných škôl. 

Cieľom 150-eurovej dotácie na jedného žiaka je podľa Lubyovej dať možnosť absolvovať lyžiarsky výcvik všetkým deťom, ktoré majú oň záujem. "V minulom roku sa na tento účel vyčlenilo 14,3 milióna eur a podporilo sa 95.000 detí na Slovensku. Tento rok to bude tiež zhruba 14 miliónov eur a bude to okolo 90.000 detí," ozrejmila ministerka. Opatrenie má prispieť ku skvalitneniu pohybovej kultúry žiakov. Najnovšie podľa jej slov nemusí ísť iba o lyžiarsky výcvik, ale aj snoubordový či kombinovaný. 

Brífing predsedu vlády SR

Zdroj: TASR 

Categories: 
Čo robíme pre ľudí