Podpredseda vlády SR pre investície Peter Pellegrini sa stretol s predstaviteľmi Gazpromu

Nachádzate sa tu

26. 4. 2016

Dnes, v utorok 26. apríla 2016 sa na Úrade vlády SR uskutočnilo stretnutie podpredsedu vlády SR pre investície Petra Pellegriniho s predsedom predstavenstva spoločnosti Gazprom Viktorom Zubkovom.

Podpredseda vlády zdôraznil, že strategickým cieľom Slovenskej republiky je zabezpečenie energetickej bezpečnosti a je prirodzeným záujmom Slovenska pokračovať v tejto dlhodobej spolupráci v oblasti spoľahlivých dodávok plynu a jeho tranzitu cez naše územie.
V súvislosti s rokovaním medzi Ruskou federáciou, Ukrajinou a Európskou úniou vyjadrili zástupcovia vlády presvedčenie, že sa podarí dosiahnuť dohodu, ktorá zabezpečí bezproblémové dodávky plynu na územie Slovenskej republiky, ako aj tranzit plynu do ďalších krajín EÚ. Slovenská republika by v tejto otázke privítala dlhodobejšie stabilné riešenie. Takéto riešenie by prispelo k zabezpečeniu dodávok plynu na Slovensko a do EÚ cez významný tranzitný koridor, pričom SR má záujem o vytvorenie obojstranne výhodných podmienok, ktoré umožnia zachovanie prepravy plynu v smere východ – západ.

Categories: 
Aktuality