MV SR: I. Matovič je nevyliečiteľný klamár, ktorý zavádza v priamom prenose

Nachádzate sa tu

18. 5. 2017

Líder OĽaNO-NOVA Igor Matovič je nevyliečiteľný klamár, čo jasne dokázal svojím dnešným výstupom, keď klamal a zavádzal v priamom prenose. Uviedol to Tlačový odbor Kancelárie Ministerstva vnútra (MV) SR v reakcii na Matovičove tvrdenia, že šéf rezortu Robert Kaliňák (Smer-SD) kúpil pre účely klientskeho centra v Martine predraženú nehnuteľnosť.
"Z celej znôžky neprávd chceme upozorniť len na dva podstatné body. Ministerstvo vnútra v Martine pre potreby klientskeho centra nekúpilo budovu s rozlohou 3800 štvorcových metrov, ako tvrdí pán Matovič, ale zakúpilo päťpodlažnú administratívnu budovu s celkovou plochou 13.964 štvorcových metrov s cenou 278 eur na jeden meter štvorcový," argumentuje MV.
Tlačový odbor tiež odkázal, že cena objektu bola podľa znaleckého posudku 5,8 milióna eur, ministerstvo za budovu vyrokovalo cenu 3,8 milióna eur, teda o dva milióny eur menej. "Po plánovanej rekonštrukcii budeme mať k dispozícii nové kancelárske priestory v sume približne 600 eur za štvorcový meter, čo je bezkonkurenčná cena kdekoľvek na Slovensku," uviedlo ministerstvo s upozornením, že budova je priamo v centre mesta oproti mestskému úradu, takže občania budú mat všetky služby na jednom mieste.
Do klientskeho centra plánujú presťahovať všetky agendy okresného úradu vrátane katastra a celé okresné riaditeľstvo policajného zboru. "Dokopy pôjde o 323 ľudí, ktorí dnes sedia na siedmich adresách v rôznych častiach mesta. Parkovanie bude zabezpečené v podzemných priestoroch, na plánovaných spoločných parkovacích miestach spolu s mestom, ako aj na parkovisku pripravovaného obchodného centra," dodal rezort.
Matovič a Veronika Remišová (OĽaNO-NOVA) dnes vyhlásili, že Kaliňák kúpil v Martine bez súťaže predraženú búdu za 3,9 milióna eur, aj keď oproti cez ulicu si odkúpila rovnakú nehnuteľnosť evanjelická škola za polovičnú sumu. Ďalšie milióny si podľa nich vyžiada rekonštrukcia tejto nehnuteľnosti, v ktorej má byť klientske centrum.
"Regionálny úrad verejného zdravotníctva o niektorých budovách celého tohto komplexu Neografie uviedol, že nie je možné všetky objekty zrekonštruovať do stavu, ktorý by umožnil ich efektívne využívanie a odstránil existujúce systémové a konštrukčné nedostatky. Úrad spomína aj podozrenie na prítomnosť azbestu," konštatovala Remišová.