KOALÍCIA: R. Brecely sa vzdá funkcie ministra dopravy

Nachádzate sa tu

19. 8. 2016

Minister dopravy Roman Brecely (#Sieť) sa vzdá svojej funkcie. Oznámil to dnes predseda vlády a Smeru-SD Robert Fico po rokovaní koaličnej rady. #Sieť by sa mala zlúčiť s niektorou z koaličných strán.
Koaliční partneri sa dohodli na zúžení štvorkoalície na trojkoalíciu. "Predsedova koaličných strán konštatujú, že nové rozloženie politických síl vo vládnej koalícii bude viesť k novej a efektívnejšej štruktúre a zloženiu vládnej koalície," uvádzajú v spoločnom vyhlásení predsedovia koaličných strán Fico, Andrej Danko (SNS), Béla Bugár (Most-Híd) a Roman Brecely.
Vládna koalícia má podľa nich naďalej 81 poslancov, ktorí podporujú programové vyhlásenie vlády. Po prestupe pätice poslancov zo #Siete do klubu Mosta-Híd zostali #Sieti len dvaja poslanci Alena Bašistová a Radoslav Procházka. Strana by sa mala zlúčiť s niektorou z koaličných strán.
"Predsedovia koaličných strán berú s plnou vážnosťou na vedomie záujem predsedu politickej strany #Sieť nájsť zmysluplné využitie potenciálu strany #Sieť v štruktúre niektorej z politických strán vládnej koalície cestou integrácie," doplnil Fico.
Štyria koaliční lídri sa dnes stretli, aby prerokovali zmeny v koalícii, ktoré si vyžiadal prestup pätice poslancov Andreja Hrnčiara, Martina Fedora, Kataríny Cséfalvayovej, Igora Janckulíka a Eduarda Adamčíka. Bugárovci tak majú teraz 15 poslancov ako SNS, #Sieť už iba dvoch, bez ktorých by koalícia stále mala v parlamente väčšinu.
Bugár už pred rokovaním potvrdil, že #Sieť zrejme z vlády vypadne a zo štvorkoalície vznikne trojkoalícia. Ministerstvo dopravy bude žiadať Most-Híd, záujem má aj o posty štátnych tajomníkov, prípadne ďalšie, ktoré v súčasnosti patria #Sieti. Ako možný nový minister dopravy sa spomína súčasný štátny tajomník na ministerstve dopravy Arpád Érsek.


zdroj: TASR

Categories: 
Aktuality