KDH – Figeľ a Zajac klamali o Pavláskovi na dnešnej tlačovej besede

Nachádzate sa tu

17. 4. 2015

Ako je už známe, predseda vlády Robert Fico dnes predložil usvedčujúci dôkaz o zodpovednosti Jána Figeľa za súčasný stav veriteľov spoločnosti Váhostav. Je ním vyhlásenie bývalého riaditeľa Slovenskej správy ciest, nominanta vtedajšieho ministra Figeľa a člena KDH, Pavla Pavláska z roku 2011, ktorý v diskusii o výstavbe diaľnic v rámci fóra HNclub, organizovaného denníkom Hospodárske noviny, povedal presne toto: „Príliš nízke vysúťažené ceny pri výstavbe ciest sú vysoko rizikové. Stáva sa, že sa na nás ako obstarávateľa obracajú subdodávatelia firiem, že nedostanú peniaze.“

Poslanec za KDH Pavol Zajac sa dnes toto usvedčujúce vyjadrenie proti Jánovi Figeľovi snažil vyvrátiť lžou. Konkrétne povedal, že vo vzájomnom telefonáte mu vraj Pavlásek povedal, že na mysli mal „obchvat Bratislavy, úsek 1. triedy, ktorý bol vytendrovaný počas prvej vlády R. Fica“.

Úrad vlády SR predkladá ako dôkaz článok Hospodárskych novín zo spomínaného HN clubu pod názvom „Lacné diaľnice zničia stavbárov“, z ktorého je evidentné, že diskusia sa týkala diaľnic a najmä, že Pavel Pavlásek sa vyjadroval vo všeobecnosti k téme ako takej. Navyše, v spomínanom článku je vtedajší minister dopravy Ján Figeľ priamo konfrontovaný s vyhláseniami Pavla Pavláska, pričom vôbec nehovorí o bratislavskom obchvate, či cestách 1.triedy, ale o diaľniciach. Figeľ sa v danom článku bráni konkrétne touto vetou: „Nechcem predražené diaľnice, ale ani také, že to nikto neprežije. Slovensko nastúpilo na cestu, ktorá je vyvážená.“

Z vyššie uvedeného vyplýva, že členovia KDH o vyhlásení Pavla Pavláska z roku 2011 klamali a v súčasnosti, možno aj v spolupráci s ním (keďže je členom KDH), sa snažia pôvodné vyhlásenie, ktoré im nevyhovuje, znegovať.

 

Tieto fakty si, vážení novinári, môžete overiť v priloženom linku: http://hn.hnonline.sk/hnclub-lacne-dialnice-znicia-stavbarov-video-447693.