BikeKIA prilákala takmer 100-tisíc cyklistov

Nachádzate sa tu

21. 10. 2017

Jedinečná cyklotrasa spájajúca hrady Budatín a Strečno prilákala počas tohto roka už 90 188 cyklistov. Záver cyklosezóny patril na BikeKII Hradnej cyklojazde, ktorú v sobotu 21. októbra aj napriek nepriaznivému počasiu absolvovali bajkeri v smere z Vodného diela Žilina až na hrad Budatín, kde prebiehal už siedmy ročník Budatínskeho rínku.
„Táto trasa je veľmi obľúbená najmä pre jej nenáročný terén, asfaltujeme ju v spolupráci s naším partnerom spoločnosťou KiaMotors Slovakia s cieľom umožniť lepší rozvoj cyklistike. Tá dnes výrazne naberá na záujme a v Žilinskom kraji sa pre ňu snažíme vytvoriť priestor, kde sa dá bicyklovať bezpečne. Svedčí o tom aj záujem na našej BikeKII.Najvyťaženejšia bola, samozrejme, v lete, najviac cyklistov ňou prešlo v júli, a to viac ako 17-tisíc,“ informoval žilinský župan Juraj Blanár.

Cieľom kraja je okrem BikeKIE vyasfaltovať aj chodník po ľavej strane Váhu. „V budúcom rokuchceme začať s budovaním trasy, ktorá by smerovala z Budatína na Vodné dielo, jedno z najkrajších miest na relax i šport tu v krajskom meste,“ doplnil predseda ŽSK. Podľa jeho slov má župa vypracovanú cyklostratégiu počítajúcu s výstavbou hlavných tranzitných ťahov.
„Dva najväčšie projekty sú práve na ťahu okolo Váhu. Prvý je smerom z Budatína na Bytču po hranicu s Trenčianskym krajom a druhý smerom zo Strečna do Vrútok. Na tieto trasy by sa mali napájať ďalšie dve veľmi silné cyklotrasy z kysuckej a rovnako rajeckej strany a mali by pokračovať až na Oravu do Kraľovian a potom na Važec v Liptove,“ priblížil J. Blanár.


zdroj: ZASK

Regióny