Aktuality.sk si vymysleli príbeh o osobnom vzťahu R. Fica s brazílskym archeológom

Nachádzate sa tu

21. 12. 2015

Po tom, čo bol spravodajský portál Aktuality.sk usvedčený z koordinácie práce svojich komentátorov s opozičnou stranou, voči čomu predseda vlády Robert Fico protestoval u vedenia spoločnosti Ringier, dnes tento portál opätovne potvrdil svoj záujem aktívne vstupovať do predvolebnej kampane. Vo svojom dnešnom článku portál bez akýchkoľvek podložených faktov vykonštruoval príbeh o údajnej známosti predsedu vlády s človekom, ktorého však R. Fico osobne vôbec nepozná.
Pritom už titulok predmetného článku "Chváli sa kamarátstvom s Ficom, získal zákazku pri výstavbe závodu Jaguar" názorne demonštruje, na akej „vode“ je tento príbeh postavený. Ak majú byť dôkazmi o údajnom osobnom vzťahu premiéra s uvedenou osobou tvrdenia o "údajnom kamarátovi", alebo ešte lepšie o niekom, kto sa "chváli" kamarátstvom s R. Ficom, potom nemožno považovať takéto články za viac ako krčmové reči, v tomto prípade, žiaľ, publikované na stránke spravodajského portálu. Čo len opätovne potvrdzuje politický zámer tohto portálu v predvolebnej kampani.
Je príznačné, že pri dobrých ekonomických a iných konkrétnych výsledkoch vlády a súčasnej neschopnosti politickej opozície ponúknuť krajine skutočnú alternatívu, preberajú niektoré médiá na seba rolu opozičných tlačových orgánov. Súčasne je to však porušením všetkých zásad novinárskej práce, voči ktorým bude Úrad vlády SR vždy ostro protestovať.